Комунальне підприємство «Муніципальна компанія поводження з відходами» Харківської міської ради є уповноваженою організацією Харківським міським виконавчим комітетом у сфері поводження з відходами. Підприємство безпосередньо підпорядковано Департаменту комунального господарства Харківської міської ради.

Головною метою діяльності підприємства є забезпечення реалізації заходів щодо поводження з побутовими відходами у місті Харкові та розвитку системи, спрямованої на запобігання утворенню відходів, зменшення їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення.

КП «МКПВ» ХМР з 25.11.2005р. експлуатує полігон твердих побутових відходів, наданий Розпорядженням Дергачівської райдержадміністрації, що розташований на території Дергачівської міської ради за межами населеного пункту в балці Криський Яр на відстані 900 м від меж міста Дергачі. Підприємством на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів проводиться повний комплекс регламентних санітарно-екологічних заходів. Протягом усього періоду експлуатації полігона для контролю над екологічним станом навколишнього середовища регулярно проводиться контроль за станом атмосферного повітря, ґрунту і води. За результатами спостережень відхилень від установлених норм не виявлено.

КП «МКПВ» ХМР систематично проводяться роботи із благоустрою та прибиранню прилеглих територій, як до полігона, так і по маршруту руху сміттевозів.

Розпорядженням Дергачівської райдержадміністрації від 25.08.2005 г. № 430 надане в користування земельна ділянка, площею 13,2га для будівництва й обслуговування полігона твердих побутових відходів. У вересні 2005 року розпочата експлуатація діючого полігона твердих побутових відходів.

В 2012 році було виділено нові землі для будівництва полігона та у 2014 році підписано угоду між Урядом України та Світовим банком, а у грудні 2016 року підписано договір.

Розпочато реалізацію проекту «Нове будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії у м. Дергачі Харківської області». Суть проекту: впровадження роздільного збирання ТПВ, їх подальшого сортування та створення системи збирання та утилізації полігонного газу з виробництвом електричної енергії.

Напрямками цього проекту є:

– Будівництво сучасного полігону ТПВ у відповідності з вимогами українського та європейського природоохоронного законодавства;

– Рекультивація діючого полігону ТПВ;

– Монтаж системи збору та транспортування полігонного газу на новому полігоні, а також на прилеглих полігонах;

– Монтаж системи утилізації полігонного газу з виробництвом електричної енергії та системи передачі виробленої енергії в мережу Національної енергетичної компанії «Укренерго»;

– Будівництво лінії роздільно-зібраних відходів;

– Будівництво відповідних споруд,  інженерних мереж та благоустрій території.

На теперішній час тривають роботи по будівництву комплексу з переробки твердих побутових відходів.

У 2017 році на здійснення своєї діяльності КП «МКПВ» ХМР було отримано ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів за місцем провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів – Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області за межами населеного пункту.

 

«Видатні працівники КП МКПВ ХМР»

Найбільшим багатством будь-якого підприємства є люди. Люди, які вкладають у спільну справу не тільки руки, але і душу. Сумлінно виконують свою роботу із цілковитою самовіддачею і старанністю.

У КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» ХМР одним із таких людей є Хомутов Олег Станіславович, що народився 21 червня 1956 року. З 1984 року працює в системі житлово-комунального господарства. Безпосередньо у компанії працює з 2005 року. Починав Олег Станіславович свій виробничий шлях із посади машиніст бульдозеру виробничого відділу, на цей час працює слюсарем-ремонтником у виробничому відділу. За всі роки роботи на підприємстві зарекомендував себе виключно позитивно. Досконало оволодів професійними навичками в експлуатації автотракторної техніки. В своїй роботі проявляє відповідальність, старанність та творчий підхід. Вимогливий, ініціативний та дисциплінований. В колективі користується беззаперечним авторитетом та повагою. Поставлені перед ним завдання завжди виконує у найкоротший термін та з ідеальною якістю. У здобутках трудового колективу є його вагома частка, як фахового спеціаліста. Активний учасник суспільного життя колективу. Взірцевий сім‘янин.

 

Жидовець Микола Володимирович, народився 21 травня 1978 року. У компанії працює з 2011 року машиністом бульдозеру виробничого відділу. Зарекомендував себе виключно з позитивного боку. До виконання функціональних обов‘язків відноситься сумлінно та з почуттям відповідальності за доручену справу. Усі завдання виконує своєчасно, при цьому значну увагу приділяє важливим дрібницям. На своїй посаді досконало оволодів технологією захоронення твердих побутових відходів. Завдяки йому, автотранспортна техніка завжди знаходиться у справному та готовому до експлуатації стані.

 

Зеленський Сергій Володимирович, народився 18 травня 1964 року. Працює фахівцем у виробничому відділі з 2007 року. За роки роботи на підприємстві зарекомендував себе висококваліфікаційним працівником у сфері комунального господарства. Ветеран органів внутрішніх справ. Функціональні обов‘язки завжди виконує з високою якістю. Як провідний фахівець виробничого відділу повністю оволодів технологією поводження з твердими побутовими, промисловими та будівельними відходами. У колективі користується беззаперечним авторитетом і повагою.

 

Богданова Тетяна Олександрівна, народилася 30 червня 1979 року. На підприємстві працює з 2005 року провідним фахівцем у відділу маркетингу та економіки. За роки роботи зарекомендувала себе виключно з позитивного боку. Досконало володіє посадовими обов‘язками. Вимоглива, ініціативна та дисциплінована. В колективі користується авторитетом та повагою. Відзначається високими професійними якостями.

 

Сереков Євген Володимирович, народився 20 серпня 1964 року. Працює головним фахівцем виробничого відділу з 2011 року. За час роботи на підприємстві зарекомендував себе висококваліфікаційним працівником. Обов‘язки завжди виконує з високою якістю. Як головний фахівець виробничого відділу бездоганно володіє технологією захоронення твердих побутових, промислових та будівельних відходів. Комунікабельний у спілкуванні. Вимогливий до сумлінного виконання своєї справи. Користується авторитетом і повагою у колективі.