Комунальне підприємство «Муніципальна компанія поводження з відходами» Харківської міської ради є уповноваженою організацією Харківським міським виконавчим комітетом у сфері поводження з відходами. Підприємство безпосередньо підпорядковано Департаменту комунального господарства Харківської міської ради.

Головною метою діяльності підприємства є забезпечення реалізації заходів щодо поводження з побутовими відходами у місті Харкові та розвитку системи, спрямованої на запобігання утворенню відходів, зменшення їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення.

КП «МКПВ» ХМР з 25.11.2005р. експлуатує полігон твердих побутових відходів, наданий Розпорядженням Дергачівської райдержадміністрації, що розташований на території Дергачівської міської ради за межами населеного пункту в балці Криський Яр на відстані 900 м від меж міста Дергачі. Підприємством на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів проводиться повний комплекс регламентних санітарно-екологічних заходів. Протягом усього періоду експлуатації полігона для контролю над екологічним станом навколишнього середовища регулярно проводиться контроль за станом атмосферного повітря, ґрунту і води. За результатами спостережень відхилень від установлених норм не виявлено.

КП «МКПВ» ХМР систематично проводяться роботи із благоустрою та прибиранню прилеглих територій, як до полігона, так і по маршруту руху сміттевозів.

Розпорядженням Дергачівської райдержадміністрації від 25.08.2005 г. № 430 надане в користування земельна ділянка, площею 13,2га для будівництва й обслуговування полігона твердих побутових відходів. Розпочато реалізацію проекту «Нове будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії у м. Дергачі Харківської області». Суть проекту: впровадження роздільного збирання ТПВ, їх подальшого сортування та створення системи збирання та утилізації полігонного газу з виробництвом електричної енергії.

Напрямками цього проекту є:

– Будівництво сучасного полігону ТПВ у відповідності з вимогами українського та європейського природоохоронного законодавства;

– Рекультивація діючого полігону ТПВ;

– Монтаж системи збору та транспортування полігонного газу на новому полігоні, а також на прилеглих полігонах;

– Монтаж системи утилізації полігонного газу з виробництвом електричної енергії та системи передачі виробленої енергії в мережу Національної енергетичної компанії «Укренерго»;

– Будівництво лінії роздільно-зібраних відходів;

– Будівництво відповідних споруд,  інженерних мереж та благоустрій території.

На теперішній час тривають роботи по будівництву комплексу з переробки твердих побутових відходів.

У 2017 році на здійснення своєї діяльності КП «МКПВ» ХМР було отримано ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів за місцем провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів – Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області за межами населеного пункту.