17 лютого 2022 року директор КП «МКПВ» ХМР Юрій Суярко разом з інструкторами зі сноубордингу вперше здійснили тестування схилів Дергачівського полігону ТПВ, де планується будівництво лижної всесезонної траси зі штучного покриття.

Як зазначили інструктори, наразі, траса рівна, без бугрів і каміння.

Загалом, на рекультивованому полігоні буде облаштовано навчальний корпус; лижну та тюбінгові траси різного рівня складності із бугельним та стрічковим підйомниками; парко-місця; місце для прокату обладнання, зону відпочинку, де відвідувачі матимуть змогу випити чай або каву.

Наразі, проект знаходиться на стадії проектування і формування проектно-кошторисної документації. Розглядається можливість до залучення грантових коштів, тому що проект не є комерційним, а суто екологічним.

Екоцентр повинен навчати та здійснювати просвітницьку діяльність для Харків‘ян та гостей міста з основ еко-культури, а також, допомагати в навчанні школярів, студентів та викладачів. Люди повинні бачити та усвідомлювати, куди потрапляють продукти їх життєдіяльності. Чому важливо економно споживати все та впроваджувати роздільний збір відходив і тоді суспільство побачить, що відходи займають велетенські площі за розміром, на яких можливо побудувати лижні спуски. Ми покажемо, що українські полігони потрібно рекультивувати і надавати їм нове життя.