16 вересня 2021 року студенти-екологи 3 і 4 курсів Харківського Національного університету ім. О.М. Бекетова відвідали Комплекс з вивозу твердих побутових відходів КП «МКПВ» ХМР.

Під час екскурсії відбулося ознайомлення з роботою по рекультивації закритого полігону, яку проводить турецька компанія GOKSIN – визнаний світовий лідер в цій сфері. Також, студентів ознайомили з системою видобутку біогазу. Цей процес не тільки здійснює дегазацію полігону, що значно зменшує викиди в атмосферу і поліпшує навколишнє середовище, а також, за допомогою обладнання Conveco і Jenbacher, виробляє електричну та теплову енергії.

Після цього відвідали четверту карту полігону, де мали змогу побачити процес облаштування геомембраною поверхні тіла полігону. За допомогою геомембрани створюється захисне покриття карт полігона, що не дає можливість фільтрату потрапляти до ґрунту.

Завершальним етапом екскурсії був візит до цеху, де відбувається монтаж сортувальної лінії, за допомогою якої відбирають з відходів вторинну сировину. Цей процес дозволить зменшити объем відходів, що захоронюються на полігоні.