22 жовтня 2021 року керівництво КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» ХМР провели екскурсію для викладачів спеціалізованої економіко-правової школи НУА, студентів та викладачів Харківського гуманітарного університету освітнього комплексу НУА.

Під час заходу відбулося ознайомлення з історією створення Комплексу з переробки твердих побутових відходів КП «МКПВ» ХМР, основными напрямками роботи та розвитку підприємства.

Найбільшу зацікавленість запитувачів викликала тема сортування відходів. Директор КП «МКПВ» ХМР Юрій Суярко детально розповів, на якій стадії в Харкові наразі знаходиться впровадження системи збору та сортування ТПВ. А також, що саме сортування допоможе перетворити відходи на ресурс: робити з нього речі чи енергію, а також зменшити кількість сміттєзвалищ. Органічні відходи можна компостувати та перетворювати на добрива і видобувати з них біогаз. Із вторсировини виробляти нові речі. Висококалорійну фракцію (частина пакування, яку не можна переробити) можливо спалювати для отримання електричної та теплової енергії.

Завершальним етапом екскурсії було відвідування будівлі сортувального комплексу де відбувається монтаж сортувальної лінії. Відвідувачам була проведена презентація проекту будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії у м. Дергачі Харківської області.