У серпні 2021 року керівництво комунального підприємства «Муніципальна компанія поводження з відходами» Харківської міської ради в межах робочого візиту, відвідали декілька діючих европейських біогазових комплексів по переробці органічних відходів.

Під час візиту відбулося ознайомлення з провідними технологіями та устаткуванням, які найбільш ефективно перероблюють органічні відходи в біогаз, а саме: завод Recycling Energie AG, який орієнтований на збір та переробку органічних відходів на півночі Швейцарії; завод Jakob Bosh AG, діяльність якого спрямована на переробку відходів, які збрані зі Східної частини Швейцарії, зокрема у м. Цюріху;

завод Sulo, Німеччина, який є одним з провідних виробників контейнерів для ТПВ, на якому потенційні партнери продемонстрували виробництво найсучасніших контейнерів.

Також, були розглянуті питання впровадження роздільного збору відходів у м. Харків.

Завершальним етапом відрядження було відвідування діючого полігону ТПВ з комплексом переробки муніципальних відходів у біогаз ITC, Анталія, Туреччина, який на цей час вважається найінноваційнішим комплексом з повним циклом утилізації відходів та видобутку біогазу.

В Європейських країнах видобуток біогазу є одним із найперспективніших напрямів енергозбереження в осередку сміттєпереробних підприємств. Біогаз має усі переваги, що властиві природному газу. Насамперед, він має більш низьку собівартість, легко транспортується газопроводами, згорає без диму, залишку попелу і шлаку та має високу енергоефективність.