Громадські слухання, присвячені оцінці впливу на довкілля рекультивації діючого Дергачівського сміттєвого полігону, який приймає тверді побутові відходи з міста, пройшли у Дергачівській міській раді 15 травня.

Директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко, повідомив, що рекультивацію полігону планується розпочати вже у серпні, і в її процесі будуть застосовані європейські технології. Проект реалізується за фінансової та технічної підтримки Світового банку і це перший проект нового полігону.

«Площа полігону буде вкрита спеціальною геомембраною, яка запобігає виділенню в атмосферу полігонного газу. Потім ми побудуємо систему дренажу, яка буде збирати під мембраною весь газ, що там утворюється. Крім того, в тілі полігону будуть пробурені близько 35 свердловин, з яких буде добуватися біогаз. Зверху вся ця система буде закрита шаром дренуючого піску, потім – ще півметра землі і зверху ще 30 см родючої землі. Всю цю площу засіємо травою і висадимо 2,5 тисячі дерев. Таким чином, ніяких шкідливих виділень з полігону в атмосферу не буде, а зібраний біогаз буде перетворюватися в електрику. Її вистачить для роботи сміттєпереробного комплексу, який тут будується. Планується, що всі роботи будуть закінчені до осені 2020 року. Сподіваємося, що це буде самий екологічний і безпечний рекультивованих об’єкт в Україні », – зазначив директор КП« Муніципальна компанія поводження з відходами » Юрій Суярко.

На громадських слуханнях було прийнято рішення схвалити запропонований проект.